Lista aktualności Lista aktualności

TURYSTO, ODPOCZNIJ W LESIE!!!

Okres wakacji i urlopów to dłuższe dni i okresy dni wolnych od pracy oraz nauki, które są wykorzystywane przez okolicznych mieszkańców i turystów do odwiedzania leśnych zakątków naszego nadleśnictwa.

Obserwując w kompleksach leśnych wzmożony ruch rekreacyjno-turystyczny apelujemy o bezpieczne korzystanie z uroków lasu pamiętając o zakazie używania otwartego ognia na terenach leśnych, o zakazie wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi, o zakazie zaśmiecania lasu. Prosimy ponadto o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się w lesie pamiętając, że są to lasy gospodarcze i niektóre fragmenty mogą być okresowo objęte zakazem wstępu w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi.

Jednocześnie informujemy, że nasze lasy są monitorowane a straż leśna i służba leśna będą kontrolowały zachowania ludzi przebywających na obszarze naszego nadleśnictwa.

W chwili zauważenia pożaru bądź przypadku szkodnictwa leśnego, prosimy o przekazanie informacji do Straży Leśnej, tel. 502 698 889.

 

Życzymy miłego wypoczynku.        

                                                                                                          Darz Bór

Nadleśniczy

Nadleśnictwa Świętoszów

 

Zgodnie z art.15-22 RODO

informujmy ,iż Administratorem danych osobowych jest Nadleśnictwo Świętoszów z siedzibą w Świętoszowie (59-726), ul. Brzozowa 17. W związku z uprawnieniami wynikającymi z przepisów, każdemu przysługuje prawo wynikające z art. 15-22 RODO do kontaktu z Administratorem pod adresem mailowym swietoszow@wroclaw.lasy.gov.pl. Więcej informacji na stronie www.swietoszow.wroclaw.lasy.gov.pl

 

APEL

 

TURYSTO BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

 

► IDĄC DO LASU KONIECZNIE ZABIERZ ZE SOBĄ TELEFON, MOŻE PRZYDAĆ SIĘ W SYTUACJI KRYZYSOWEJ

► IDĄC W GRUPIE NIE ODŁĄCZAJ SIĘ, ZABIERAJĄC ZE SOBĄ DZIECI LUB OSOBY    STARSZE NIE TRAĆ ICH Z POLA WIDZENIA

BEZ ZNAJOMOŚCI TERENU NIE WCHODŹ W GŁĄB LASU, POZOSTAŃ W POBLIŻU MIEJSCA WEJŚCIA DO LASU

► ZABŁĄDZIŁEŚ W LASIE? STARAJ SIĘ ODSZUKAĆ SŁUPEK ODDZIAŁOWY,   KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ ZAWSZE W PÓŁNOCNO-WSCHODNIM NAROŻNIKU     SKRZYŻOWANIA DRÓG

► POINFORMUJ BLISKICH O MIEJSCU SWOJEJ WYPRAWY DO LASU

 

 

Nadleśnictwo Świętoszów