Asset Publisher Asset Publisher

Dni Gminy Osiecznica

Stoisko promocyjno - edukacyjne Nadleśnictwa Świętoszów w ramach dni Gminy Osiecznica i XI Skate Maratonu Borów Dolnośląskich

24  czerwca br. współuczestniczyliśmy w organizacji stoiska Lasów Państwowych w ramach dni Gminy Osiecznica  i XI Skate Maratonu Borów  Dolnośląskich. Stoisko przygotowane i prowadzone wespół z Nadleśnictwami Bolesławiec i Węgliniec stanęło  niedzielnym rankiem na boisku sportowym w Osiecznicy tuż , obok  trasy  rolkarzy.

Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z pracą leśnika, specyfiką polskich lasów oraz  zwierzętami je zamieszkującymi. Z dużym zainteresowaniem  zwiedzający korzystali z przygotowanych przez nas atrakcji, rozpoznawali tropy oraz z mieli możliwość obejrzenia żywych pszczół. Zachęcaliśmy do aktywnego i odpowiedzialnego korzystania z lasów z wykorzystaniem przygotowanej przez leśników infrastruktury turystycznej. Każdy mógł wziąć udział w quizie wiedzy przyrodniczej, w którym odpowiadając na pytania można było zdobyć drobne upominki, mapy i foldery.