Asset Publisher Asset Publisher

Edukacja leśna

Wakacje to dobry czas na zdobywanie wiedzy przyrodniczo-leśnej

Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z obszarów naszej działalności. W pierwszych dniach wakacji leśnicy Nadleśnictwa Świętoszów zaangażowali się w upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej. Działania nasze  skierowaliśmy  do dzieci, młodzieży, dorosłych w tym także osób niepełnosprawnych.

W dniu 23 czerwca wspólnie ze Stowarzyszeniem  Leśna Wieś Ławszowa zorganizowaliśmy zajęcia  edukacyjne dla grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Bolesławcu Głównym celem spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych  poprzez poznanie bogactwa przyrody za pomocą zmysłów. Dzieci zaproszone zostały na  spacer po ścieżce przyrodniczej „Lisia dróżka ", w trakcie którego rozwiązywały przygotowany przez nas konkurs..

24 czerwca Nadleśnictwo Świętoszów włączyło się w edukacje słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu  w Iłowej. O tym, że wiek nie jest przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przyrodniczych dowiodła grupa 40 seniorów, którzy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na ścieżce przyrodniczej „Wenecja" i na obiekcie turystycznym „Wigwam " w leśnictwie Jeziornik.  Seniorzy aktywnie i twórczo spędzali czas w lesie zdobywając nową wiedzę  poprzez zabawę i konkursy.

W dniach 23-24  w ramach Dni Gminy Osiecznica można było odwiedzić stoiska edukacyjne Nadleśnictw Świętoszów, Bolesławiec i Węgliniec, na których prezentowane były materiały obrazujące naszą pracę. Dla odwiedzających przygotowaliśmy solidną  porcję wiedzy, a także wiele konkursów z nagrodami.