Asset Publisher Asset Publisher

Las na poligonie

Kolejna odsłona akcji „100 milionów drzew do 2017 roku”

 

 Jak co roku leśnicy z Nadleśnictwa Świętoszów wspólnie z żołnierzami 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 19 kwietnia posadzili las. Na wcześniej uprzątniętym i rozminowanym fragmencie porosyjskiego poligonu posadzono 3 500 sadzonek sosny i 200 sadzonek buka.

 

 

 

 

 

 

 

W podziękowaniu za włożony trud i serce, tego samego dnia leśnicy przekazali żołnierzom „edukacyjną wartownię", która osłoni przed deszczem i śniegiem żołnierzy pilnujących aby osoby postronne nie wchodziły na teren poligonu w trakcie ostrych strzelań

 

 

 Wartownia została przekazana osobiście przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Świętoszów Wojciecha Moskaluka, który wraz z Generałem Brygady Maciejem Jabłońskim przecięli wstęgę i wspólnie posadzili drzewka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wartownia wyposażona w tablice edukacyjne dostarcza jednocześnie porcję wiedzy o lesie i procesach w nim zachodzących oraz o zasadach takiego korzystania z lasu w trakcie ćwiczeń wojskowych, które pozwalają realizować zadania szkoleniowe bez szkody dla lasu i środowiska.

 

 

Jednym z takich zadań jest także sadzenie lasu, dzięki któremu żołnierze 10BKPanc mają swój wkład w zwiększeniu lesistości oraz poprzez włożony wysiłek i trud przy sadzeniu nabierają szacunku do lasu. 

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Świętoszowie w akcji „100 milionów drzew do 2017 roku".