Asset Publisher Asset Publisher

Pielgrzymka

ODZNACZENIA PAŃSTWOWE DLA LEŚNIKÓW Z NASZEGO NADLEŚNICTWA

Dnia 15 czerwca Delegacja Leśników z Nadleśnictwa Świętoszów  wraz ze swoimi rodzinami  udała się do  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie,  gdzie odbyły się obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ramach Regionalnego Dnia Leśnika oraz VII Dolnośląskiej Pielgrzymki Leśników.


Podczas uroczystości zasłużonym pracownikom nadleśnictwa wręczono wyróżnienia. Nadleśniczy Nadleśnictwa Świętoszów Pan Wojciech Moskaluk otrzymał Odznaczenie państwowe  Brązowy Krzyż Zasługi za ponadprzeciętnie zaangażowana w swoją pracę, wykazywanie się własną inicjatywą i dużą samodzielnością w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację planowanych inwestycji, zmierzających do zabezpieczenia potencjału produkcji leśnej (Program „Czysty las”, „Wzmocnienie systemu ochrony przeciwpożarowej poprzez budowę dróg”, „Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej  zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych”, „Budowa i modernizacja obiektów turystycznych na obszarach chronionych Nadleśnictwa Świętoszów” etc.).  Jak również za działania na rzecz rozpowszechniania szeroko rozumianej edukacji leśnej, wpływające na rozwój Nadleśnictwa i  całego Regionu. 

 Wśród odznaczonych   złotym medalem  za długoletnia pracę  na rzecz   LP  nie zabrakło leśników z naszego nadleśnictwa odznaczenia  otrzymały Pani Teresa Mulik  Specjalista ds. marketingu oraz emerytowany pracownik nadleśnictwa Pani Janina Nikforuk. 

Pani Teresa Mulik ,obecnie pracuje w dziale gospodarki leśnej, gdzie zajmuje się obsługą klientów Nadleśnictwa, sprzedażą drewna i produktów niedrzewnych oraz gospodarką łowiecką. Przez blisko 38 lat pracy zawodowej, Pani Teresa wykazała się wyjątkową sumiennością i wielkim zaangażowaniem w wykonywanie powierzonej jej pracy, o czym świadczyć może jej rozległy zakres obowiązków, z którym radzi sobie doskonale

Pani Janina Nikoforuk  w trakcie trwania 42 lat pracy wykazała się nienaganną postawą, sumiennie i z dołożeniem należytej staranności wykonując wszystkie swoje obowiązki służbowe. Jej zaangażowanie i dbałość o wszystkie przekazane jej składniki majątku Nadleśnictwa Świętoszów są wzorem dla nowych pokoleń pracowników Nadleśnictwa.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem duszpasterza  biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, w trakcie której złożono wieńce pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego w Mauzoleum Piastów. Następnie na pamiątkę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, na skwerze przy bazylice, odbyło się uroczyste sadzenie dęba niepodległości. Część artystyczną wypełnił występ Zespołu Tańca Narodowego „Krąg” ze Świdnicy, który zaprezentował polskie tańce ludowe. Po oficjalnych uroczystościach leśnicy wraz z rodzinami udali się piknik rodzinny do Krzeszówka.