Lista aktualności Lista aktualności

Festyn rodzinny

W piątek, dnia 24 maja 2024 roku w odpowiedzi na zaproszenie Zespołu Szkół imienia Unii Europejskiej w Świętoszowie pracownicy naszego nadleśnictwa uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, Matki oraz Ojca.

W celu propagowania wiedzy leśnej wśród małych oraz tych dużych dzieci, pracownicy nadleśnictwa przeprowadzili quiz oparty na zasadach ,,Koła fortuny”. Wszyscy uczestnicy mieli okazje wykazać się niemałą wiedzą z zakresu gospodarki leśnej, zwierząt oraz roślin. Z czystym sumieniem możemy ocenić jakość tych wypowiedzi na piątkę z plusem!!! Pośród kategorii obecnych na kole fortuny znajdowało się również zadanie praktyczne, pozwalające na posmakowanie pracy leśnika. Pokazało ono obecność wśród najmłodszych przyszłych pracowników nadleśnictwa. Festyn przebiegł w bardzo rodzinnej atmosferze, tworząc same pozytywne wspomnienia na co wskazuje salwa uśmiechów obecnych na twarzach uczestników.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w festynie, dając szanse na pokazanie zasad funkcjonowania lasu oraz kluczowej roli gospodarki leśnej w życiu codziennym.

Z leśnym pozdrowieniem

Darz Bór!!!