Asset Publisher Asset Publisher

25- lecie wycofania się wojsk radzieckich ze Świętoszowa

W ubiegłą sobotę 27 maja z okazji 25 rocznicy polskiej administracji samorządowej i stacjonowania Wojska Polskiego w Świętoszowie odbyły się jubileuszowe uroczyści.

 Kierując się społeczną odpowiedzialnością Nadleśnictwo Świętoszów aktywnie uczestniczy w życiu lokalnych wspólnot i  na  tę okazję przygotowaliśmy  wystawę prezentowaną podczas uroczystego otwarcia Centrum Aktywności Społecznej w Świętoszowie. Na ekspozycji zaprezentowaliśmy treści podkreślające  naszą otwartość i odpowiedzialność w gospodarowaniu wspólnym dobrem jakim są lasy, zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa  i potrzebami gospodarki.

 Przygotowaliśmy również stoisko promocyjno-edukacyjne na piknik rodzinny.  Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.  Odwiedzający nas mogli zapoznać się z pracą leśnika, specyfiką polskich lasów.  Z dużym zainteresowaniem  zwiedzający, rozpoznawali tropy zwierząt.  Zachęcaliśmy do aktywnego i odpowiedzialnego korzystania z  lasu promując zagospodarowanie turystyczne i edukacyjne Nadleśnictwa Świętoszów.