Asset Publisher Asset Publisher

Uwaga - susza w Lesie

Nadleśnictwo Świętoszów apeluje o ostrożność i rozwagę podczas pobytu na terenach leśnych.

 

            Okres świąt wielkanocnych   i wydłużonego wekendu majowego to okresy wolne od pracy oraz nauki, które są wykorzystywane przez okolicznych mieszkańców i turystów do odwiedzania leśnych zakątków naszego nadleśnictwa.  Utrzymujący się okres bezdeszczowy  powoduje, że w lasach jest coraz mniej wilgoci, dlatego cały czas rośnie zagrożenie pożarowe.

Obserwując w kompleksach leśnych wzmożony ruch rekreacyjno-turystyczny apelujemy o bezpieczne korzystanie z uroków lasu pamiętając o zakazie używania otwartego ognia na terenach leśnych, o zakazie wjazdu do lasu pojazdam silnikowym, zaprzęgowym i motoroweram  oraz o zakazie zaśmiecania lasu. Prosimy ponadto o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się w lesie pamiętając, że są to lasy gospodarcze i niektóre fragmenty mogą być okresowo objęte zakazem wstępu w związku z prowadzonymi pracami gospodarczymi.

 

Jednocześnie informujemy, że nasze lasy są monitorowane a straż leśna i służba leśna będą kontrolowały zachowania ludzi przebywających na obszarze naszego nadleśnictwa.

 

Życzymy obfitych zbiorów i miłego wypoczynku.